Кошик
146 відгуків

Арт-терапія як спосіб самопізнання і самовираження

Арт-терапія як спосіб самопізнання і самовираження
 
Арт-терапія як спосіб самопізнання і самовираження

«Мистецтво саме по собі має цілющим дією» - стверджував Едвард Крамер, автор книги «Арт-терапія з дітьми». І досвід лікування мистецтвом вимірюється десятиліттями.

В арт-терапії немає мети зробити з людини актора, скульптора чи діяча мистецтв в будь-якій іншій сфері. Тим не менш, все більше людей у всьому світі знаходять в цьому нехитрому занятті вирішення своїх особистих проблем.

Вперше термін «арт-терапія» («арт» - творчість, «терапія» - лікування, турбота) з'явився в Англії в середині ХХ століття завдяки Андріану Хіллу – художнику і психотерапевта. Цій людині вдалося гармонійно поєднати свій творчий досвід зі знаннями в сфері психотерапії.

Ефективність методу арт-терапії полягає в його простоті. Для занять не потрібно вміти робити щось добре. Від багатьох можна почути, мовляв: «Я не вмію малювати!», «Я не танцюрист!» та інші відмовки не займатися творчістю. Але відсутність професіоналізму – не перешкода для занять арт-терапією. Людина творить так, як вміє, як він це відчуває. Таким чином, у процесі занять люди відходять від шаблонного мислення і розвивають свою внутрішню креативність.

Заняття арт-терапією ефективні з кількох причин:

- методи арт-терапії застосовуються для кожної людини, не залежно від ступеня розвитку його творчих навичок;

- невербальне спілкування спрощує шлях до підсвідомості;

- сприяє налагодженню контактів з оточуючими;

- дозволяє сублімувати негативні емоції у творчість;

- розвиває позитивне ставлення до світу і оточуючих;

- сприяє самовираженню.

Людині набагато простіше висловити свої емоції і переживання через малюнок, танець або глиняне вироби, ніж передати словами. Людина насолоджується самим процесом творчості і входить в стан гармонії з самим собою. І все ж результат арт-терапії набагато важливіше процесу. Адже через розуміння себе, своїх проблем та потреб в учасниках розвиваються такі якості, як відкритість, спонтанність, позитивне мислення.

Арт-терапія спрямована на виявлення потреби людини в самоактуалізації, яка не менш важлива, ніж базові потреби. Виявлення цієї потреби веде до усвідомленого її задоволенню, і це якісно покращує життя людини.

Завершающий этап арт-терапии – объяснение творчества при помощи слов. Важно то, что человек сам анализирует свое творчество. Психотерапевт только подталкивает его к самовыражению благодаря ассоциациям деталей картины или движений танца с мыслями, всплывающими из подсознания. На этом этапе важна доверительная атмосфера, только тогда человек может проявить искренность, раскрыться. Ведь участник арт-терапии неосознанно переносит свои желания, внутренние конфликты, не осуществившиеся мечты и сокровенные переживания в творчество, и понимает это только в процессе высказывания. Через определенные формы и цвета гораздо проще выразить определенные эмоции, чем рассказать о них. Именно это рождает высокую степень доверия людей к методу арт-терапии. Ведь кому еще доверять, как ни себе?

Благодаря методам арт-терапии многим людям удалось обогатить душу, раскрыть свой творческий потенциал и реализоваться в жизни.

 

Компания "Арт-терапия для Женщин" обучает ведущих психологических трансформационных игр для работы с клиентами или женщин для самостоятельных и семейных практик.

Обучаем женщин самостоятельно помогать себе с помощью авторских метафорических ассоциативных карт.

Всі наші товари і послуги можна подивитися і придбати на сайті https://art-terapevt.com.ua

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner